100 миллион сўм мукофот пулига эга мусобақа старт олмоқда
Ўзбекистон Республикаси Жисмоний тарбия ва спорт вазирлиги ҳамда Esports Uzbekistan федерацияси “Сенинг уйинг – сенинг аренанг” шиори остида Республикамиз тарихидаги йилнинг энг йирик шов-шувли киберспорт мусобақасига старт беради.
Юртимизда давом этаётган карантин даврида ёшларни спортга жалб етиш, аҳоли орасида киберспортни оммалаштириш ва ривожлантириш мақсадида жорий йилнинг 21-июлидан 22-декабрига қадар “Minsport Esports Cup” киберспорт мусобақаси ташкил этилмоқда.
Мусобақанинг соврин жамғармаси 100 млн сўмдан ортиқни ташкил этади.
Ҳаваскорлар ўртасидаги мусобақа киберспортнинг барча платформалар (PS, PC, Mobile)даги енг оммабоп 8 йўналишида ўтказилади.
Шунингдек, 4 босқичдан иборат саралаш мусобақачалари ва Гранд Финалдан иборат 5 ойлик турнир давомида ҳомийларнинг мусобақа учун сармояларидан улуш эвазига "Minsport Esports Cup" Гранд Финалининг Катта сахнадаги Финалига қадар соврин жамғармаси мутассил ўсиб бориши режалаштирилган.
Қуйидаги ҳавола орқали рўйхатдан ўтишингиз мумкин. Бир иштирокчи бир неча йўналишда иштирок этиш имкониятига эга ва Саралаш ғолибларидан ташқари қолган ўйинчиларда умумий равишда 4 марта саралаш босқичларида қатнашиш имкони мавжуд!
Рўйхатдан ўтиш учун ўз йўналишингизга мос Телеграм-гуруҳларига ўтишингиз мумкин: