2028 йилги ёзги Олимпия ўйинларида Ўзбекистон олтин медалсиз қолиши мумкин
Лос-Анжелес Олимпиадаси биз учун олтин медалсиз якунланиши мумкин.
2028 йилда Лос-Анжелесда бўлиб ўтадиган ёзги Олимпиада ўйинлари дастурига бокс, оғир атлетика ва замонавий бешкураш кирмади, деб хабар бермоқда BBC.
Бу Ўзбекистон учун нимани англатади? Делегациямизга асосий медалларни бокс ва оғир атлетика спорт турлари келтиришини ҳисобга олсак, 6 йилдан сўнг мамлакатимиз шарафини ҳимоя қиладиган спортчилар ёзги Олимпиада ўйинларининг олтин ва умуман кумуш, бронза медалларидан ҳам маҳрум бўлишлари мумкин.
Тўғри, уларнинг келаси йилги Олимпиада дастурига кириш эҳтимоли бор, қачонки улар спорт муаммоларини ўзлари муваффақиятли ҳал қилганликларини намойиш эта олсагина.
11 фев 21:21:21
Лаънати АҚШ ва Европалик ғирром сиёсат донлар бу спорт турларидан орқада қолганлари учун ва медал олишга кучи етмаган учун шундай қилмоқда. Мисол учун Россияни аста секин сиқиб чиқармоқда. Улар нима қилса қонуний бошқалар сал олдинга ўтса допингни кўтаради Ғирромлар