5 муҳим ташаббус: Жиззах вилоятидан эрталабки бадантарбия машғулотларидан фотолавҳалар
Ўзбекистан Республикаси Президенти Ш.М.Мирзиёев раҳбарлигида 2019 йил 19 мартдаги ўтказилган видеоселектор мажлисининг 12-сонли баёнида белгилаб берилган 5 муҳим ташаббуснинг иккинчиси бўлган “Ёшларни жисмонан чиниқтириш, уларни спорт соҳасида қобилиятларини намоён қилишлари учун зарур шароитлар яратишга йўналтирилган ташаббус ижроси таъминлаш мақсадида юртимизнинг турли шаҳар ва туманларидаги мактабларда эрталабки бадантарбия машғулотлари ўтказилмоқда.
Соғлом турмуш тарзини тарғиб қилишда эрталабки бадантарбия машғулотларининг аҳамияти беқиёс. Шу боисдан ушбу машғулотларни жамоавий бажариш республикамиз бўйлаб оммалашмоқда.
Жумладан, Сирдарё вилоятининг барча туманларида эрталабки бадантарбия машғулотлари доимий равишда ўтказилиб келинмоқда. Бу борада Мактабгача таълим муассасалари ҳам ушбу машғулотларга жалб қилинмоқда.
Қуйида эрталабки бадантарбия машғулотларидан фотолавҳалар ҳавола этилади.