Бангладешда CAVAнинг йиллик умумий йиғилиши самарали якунланди + ФОТО
Бангладешнинг Дакка шаҳрида Марказий Осиё волейбол ассоциацияси (CAVA)нинг йиғилиши бўлиб ўтди.
Бангладешнинг Дакка шаҳрида Марказий Осиё волейбол ассоциацияси (CАVА)нинг ҳар йили бўладиган умумий йиғилиши доирасида ассоциациянинг келгуси режалари, юқори натижаларга қаратилган янги ғоялар, мавжуд муаммоларнинг аниқ ечимлари борасида ўзаро фикр алмашилди.
«Шератон Дакка» меҳмонхонасида бўлиб ўтган тадбирда CАVАга аъзо барча 14та мамлакатдан вакиллар, жумладан 8та миллий федерация ва 6та федерациянинг ишончли вакиллари иштирок этди.
CАVА президенти, малдивлик жаноб Муҳаммад Латиф тадбир очилишида нутқ сўзлаб, барча CАVА аъзоларини қутлаган ҳолда учрашувга муваффақият тилади. У муҳим учрашувни ташкил этгани учун Бангладеш волейбол федерацияси президенти жаноб Атикул Исломга миннатдорлик билдирди.
Шунингдек, Атикулни CАVА тарихидаги энг катта мусобақа – АВC Марказий Зона «Чалленге CУП-2021» мусобақасига мезбонлик қилгани билан табриклади.
Ўз тақдимотида у FIBV, яъни Халқаро волейбол федерацияси президенти доктор Ари Грас ҳамда АВC президенти жаноб Рита Субовога CАVА фаолиятини кучайтиришда доимо қўллаб-қувватлаши ва етакчилик қилганлиги муносабати билан миннатдорлик билдирди.
Дастлабки йиғилишда 8-Миллий волейбол федерациясининг 1-делегати иштирокчилар олдида сўзга чиқиб, федерациялар ўртасидаги алоқаларни мустаҳкамлаш бўйича ўзининг самимий фикрлари ва интилишларини баён этди. Шунингдек, йиғилишда федерация аъзоларига ташаккурномалар топширилди. Мусобақада иштирок этган барча 11та терма жамоага эҳтиром сифатида кубоклар тақдим этилди.
Йиғилишда Ўзбекистон волейбол федерацияси 2021 йилда 4та турнир ўтказиш имкониятини қўлга киритди. Федерация Бош котиби Хусан Насруллаев эса CАVА президентидан совға қабул қилиб олди.
CАVА президенти Муҳаммад Латиф иккинчи йиғилишдаги нутқида эса у 14та миллий федерациядан 13тасида миллий терма жамоалар мавжудлигини эълон қилди ҳамда унинг вазифаси 2022 йил охиригача CАVАда 14та миллий терма жамоага эга бўлишини қўшимча қилди.
Иккинчи сессияда жаноб Атикул Ислом Бангладеш ҳар доим миллий федерацияларга ёрдам ва кўмак беришга тайёр эканлигини, учрашув ҳамда мусобақага мезбонлик қилиш имкониятидан жуда миннатдор эканини айтди.
Шунингдек, йиғилишда CАVА президенти ташкилотни минтақадаги биринчи рақамли ассоциацияга айлантириш мақсадида 2022 йилга мўлжалланган CАVАни ривожлантириш бўйича 4та махсус таклифни илгари сурди. Таклифлар қуйидагилардан иборат: