Бел олиш ва уч кураш бўйича ғолиблар Боғдодда аниқланмоқда
10 март кунидан Фарғона вилоятининг Боғдод туманидаги спорт мактабига қарашли марказий ўйингоҳда Бел олиш ва уч кураш бўйича ўсмирлар ва қизлар ўртасида Ўзбекистон чемпионати бўлиб ўтмоқда.
Ўзбекистон Республикаси Ёшлар сиёсати ва спорт вазирлиги ҳамда Ўзбекистон бел олиш ва уч кураш ассоциациясининг йиллик-тақвим режасидаги мазкур мамлакат чемпионатида дастлаб мусобақанинг тантанали очилиш маросими ташкил этилди. Маросимда сўз олган Бел олиш ва уч кураш ассоциацияси бош котиби Носир Азизов ва бошқалар ёш спортчиларни қутлаб, уларга омад тилашди.
Мусобақа регламентига кўра, 11-12 март кунлари ўсмирлар ва қизлар ҳамда кичик ўсмирлар ва қизлар ўртасида ғолиблар аниқланди. Демак қуйида биринчи ўринни қўлга киритиб, чемпион бўлган спортчилар билан танишамиз.
Бел олиш ҳалқа чалишсиз йўналиш
26 кг. Жаҳонгир Зокиржонов (Қашқадарё), 30 кг.  Муслимбек Тоҳиржонов (Фарғона), 35 кг. Шербек Бегимқулов (Сирдарё), 41 кг.Муҳаммад Тўрабоев (Қорақалпоғистон), 47 кг. Сухробжон Иброҳимов (Наманган), 56 кг. Диёр Телепбоев (Қорақалпоғистон), +59 кг.Ҳаётбек Қосимов (Наманган).
33 кг.Арайлим Испанова (Қорақалпоғистон), 36 кг. Раънохон Муродова (Тошкент ш.), 39 кг. Фотима Фозилова (Жиззах), +39 кг. Одина Усмонова (Сирдарё).
Белбоғли йўналиш
28 кг.  Бекзод Қорабоев (Наманган), 32 кг. Азамат Шоимқулов (Сирдарё), 38 кг. Асадбек Жумабоев (Сирдарё), 44 кг.  Раҳимжон Ҳасанбоев (Андижон), 50 кг.  Азизбек Бегалиев (Сирдарё), 53 кг.  Абдусаттор Ортиқбоев (Наманган), 59 кг. Бунёдбек Баҳромов (Хоразм),