Бокс бўйича Олимпиада чемпиони: «Ҳакамларни танқид қилишга ҳаққимиз йўқ, чунки уларга катта масъулият юкланган»
Токиодаги Олимпия ўйинларининг олтин медалини қўлга киритган россиялик боксчи Альберт Батиргазиев Олимпиада ҳакамлари ҳақида фикр билдирди.
«Сиз тушунишингиз керакки, барча ҳакамлар ҳар хил усулда ишлайди. Уларнинг ҳар бири ўз субъектив нуқтаи назарига эга. Биз уларни танқид қилишга ҳаққимиз йўқ, чунки ҳакамларнинг зиммасига жуда катта масъулият юкланган. Мен зиддиятли ҳукм чиқаришга сабаб қолдирмасликка ҳаракат қиламан - мен шундай курашаманки, ҳеч қандай савол бўлмайди. Мен ҳакамларни ғалаба қозонишимга ишонтиришга ҳаракат қиламан. Агар ҳамма боксчилар шундай ўйлашса, умуман муаммоли вазият бўлмайди.
Айтишларича, агар сиз қўлингизни кўтармаган бўлсангиз, демак сиз ютмагансиз ва бирорта ҳам вазиятда ишламагансиз. Ҳақиқатан ҳам, тенг жангларда ҳамма нарса бўлиши мумкин. Лекин дарҳол ҳакамларнинг адолатсиз қарор чиқаргани ҳақида жар солишга ҳожат йўқ. Сиз сумкангизни йиғиб, отдек ортга қайтишингиз тўғри бўлади. Ишонинг, спортда бахтнинг тақаси йўқ. Уни оёққа михлаб қўйиш керак»,- дея  Батиргазиевнинг сўзларидан иқтибос келтиради «РТ на русском».