FIVB ХОҚ Олимпия ўйинларини 2021 йилга кечиктириш қарорини қўллаб-қувватлайди
Халқаро Волейбол Федерацияси (FIVB) Халқаро Олимпия Қўмитасининг (ХОҚ) Олимпия ўйинларини 2021 йилга кечиктириш тўғрисидаги қарорини қўллаб-қувватлайди.
Сешанба куни ХОҚ раҳбари Томас Бах ва Япония Бош вазири Шинзо Абе коронавирус пандемияси туфайли келаси йили 2020 йилги ўйинларни кейинга қолдиришга келишиб олдилар. Мусобақалар 2021 йилнинг ёзидан кечиктирмай ўтказилиши керак.
"FIVB ХОҚ ва Токио 2020 ташкилий қўмитасининг Олимпия ўйинларини 2021 йилнинг ёзидан кечиктирмасдан ўтказиш тўғрисидаги қарорини қўллаб-қувватлайди. Мавжуд глобал вазиятни ҳисобга олган ҳолда, FIVB ХОҚ ва Токио 2020 спортчилар саломатлиги ва фаровонлигини ҳимоя қилиш учун тўғри қарор қабул қилганига ишонади. FIVB Олимпия ўйинларининг квалификацион масалалари бўйича ХОҚ билан маслаҳатлашувларни давом эттиради. Волейбол бўйича классик олимпиада ўйинларининг классик ўринлари аллақачон аниқланган ва ўйинларни кейинга қолдириш қарори уларга таъсир қилмайди", - дейилади FIVB матбуот хизматида.