Жаҳон Кубогида муваффақиятли иштирок этган самбочиларимиз тантанали кутиб олинди + ФОТО
Хабар бериб ўтганимиздек, 24-26 март кунлари Москва шаҳрида самбо бўйича "Мемориал Харлампиев" Жаҳон кубоги баҳслари ташкил этилди.
Ушбу мусобақада ўзбекистонлик самбочилар муваффақиятли иштирок этиб, 2 та олтин, 6 та кумуш ва 1 та бронза медалини қўлга киритишди.
Бугун тонгда ушбу мусобақада қатнашган самбочиларимиз юртимизга қайтиб келишди. Улар Ислом Каримов номидаги Тошкент халқаро аэропортида тантанали равишда кутиб олинди. Кутиб олиш маросимида Ўзбекистон Республикаси Жисмоний тарбия ва спорт вазирлиги ҳамда Ўзбекистон самбо ассоциацияси мутасаддилари, ОАВ ходимлари, спортчиларимизнинг яқинлари ва мухлислар иштирок этишди.
Ўзбекистон самбо ассоциацияси фурсатдан фойдаланиб, ушбу мусобақада иштирок этиш учун имконият яратиб берган Ўзбекистон Республикаси Жисмоний тарбия ва спорт вазирлиги, шунингдек терма жамоа либослари масаласида ўз ёрдамини аямаган Ўзбекистон ММА ассоциациясига миннатдорчилик билдиради.