Китобда кураш мусобақаси ўтказилди
Китоб туманидаги 2-сонли болалар-ўсмирлар спорт мактабида кураш бўйича 2001-2003 йилларда туғилган ўғил болалар ўртасида Соҳибқирон Амир Темур таваллудининг 685 йиллиги муносабати билан туман очиқ турнири бўлиб ўтди.
Ўзбекистон Республикаси Президентининг "Соғлом турмуш тарзини кенг татбиқ этиш ва оммавий спортни янада ривожлантириш чора-тадбирлари тўғрисида"ги ПФ- 6099- Фармони, шунингдек, давлатимиз раҳбарининг "Кураш" миллий спорт турини ривожлантириш ва унинг нуфузини янада ошириш чора-тадбирлари тўғрисида"ги ПҚ-4881-сонли қарори ижросини таъминлаш мақсадида Қашқадарё вилоят жисмоний тарбия ва спорт бошқармаси, Китоб тумани ҳокимлиги, вилоят кураш федерацияси ҳамкорлигида ташкил этилган кураш бўйича мазкур беллашувда 200 нафарга яқин полвонлар -66, -81, +90 кг. вазн тоифасида куч синашишди.