Крикет энди Сурхондарёда ҳам ривожаланади
Хабар берганимиздек, Ўзбекистон Крикет федерацияси томонидан мамлакатимизда ушбу спорт турини кенг оммалаштириш, мутахассисларни тайёрлаш бўйича кенг кўламли ишларни амалга оширмоқда.
Икки босқичли мураббийларни (Level-1 Criket Coaching) тайёрлаш мақсадида Ўзбекистон Республикаси Спортни ривожлантириш вазирлиги билан ҳамкорликдаги дастлабки ўқув-йиғин Бухоро вилоятида 3-5 ноябрь кунлари  амалга оширилган бўлса, 6-8 ноябрь кунлари Сурхондарё вилоятининг Термиз шаҳрида ташкил этилди.
Худди Бухоро вилоятида бўлгани каби Термизда ҳам покистонлик олий тоифали крикет мутахассиси Тоҳир Муҳаммад ҳамда Ўзбекистон крикет федерацияси раиси Азиз Михлиевлар томонидан 13 нафар жисмоний тарбия ва спорт мураббийларига ҳамда 6 нафар крикет спорт турига қизиқиш билдирган спортчи-ёшларга биринчи босқич мураббийлик курси ўтказилди ва якунда иштирокчиларга махсус сертификатлар берилди.
Ўзбекистон Республикаси спортни ривожлантириш вазирлиги ҳамда Ўзбекистон Крикет федерациясининг тақвим-режасидаги навбатдаги ўқув-семинар 10-13 ноябрь кунлари Қашқадарё вилоятида ташкил этилади.