Наврўз муносабати билан самбо мусобақаси ўтказилди
Ички ишлар органи ходимлари байрам муносабати билан ташкил этилган самбо мусобақасида беллашдилар.
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2020 йил 30 октябрдаги “Соғлом турмуш тарзини кенг татбиқ этиш ва оммавий спортни янада ривожлантириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги ПФ-6099-сон Фармони, 2023 йил 20 январдаги “Ички ишлар органларини халқчил профессионал тузилмага айлантириш ва аҳоли билан янада яқин ҳамкорликда ишлашга йўналтириш бўйича қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида”ги ПҚ-10-сонли қарори, шунингдек Вазирлар Маҳкамасининг 2020 йил 19 ноябрдаги “Аҳолининг соғлом турмуш тарзини қўллаб-қувватлаш ва жисмоний фаоллигини оширишга доир қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида”ги 735-сон қарори ҳамда ИИВнинг 2022 йил 22 сентябрдаги “Ички ишлар органлари ходимларининг хизмат, жанговар, жисмоний ва ахлоқий-психологик тайёргарлигини ташкиллаштириш тўғрисида”ги 383-сонли буйруғи, ИИВ Малака ошириш институти ҳамда Ўзбекистон Самбо ассоцияцияси ўртасидаги ҳамкорлик меморандумини ижросини таъминлаш мақсадида ИИВ ўқув-дала марказида вазирлик Малака ошириш институтининг “Ички ишлар органларининг офицерлик ҳамда сержантлик лавозимларига хизматга қабул қилинган ходимлар билан бошланғич касбий тайёргарлик ўқув-йиғини” тингловчилари ўртасида соғлом турмуш тарзини кенг тарғиб қилиш, уларнинг жисмоний жанговар тайёргарлигини янада ошириш, Самбо спорт турини ходимлар орасида оммалаштириш мақсадида жорий йилнинг 21 март куни Наврўз умумхалқ байрами муносабати билан спортнинг самбо спорт тури бўйича мусобақа ўтказилди.
Тингловчилар ўртасида ўтказилган мусобақа қизғин баҳсларга бой бўлди.