Нурафшонда бел олиш ва уч кураш бўйича Ўзбекистон Кубоги ўтказиляпти + ФОТО
Тошкент вилоятининг Нурафшон шаҳридаги болалар-ўсмирлар спорт мактаби бел олиш ва уч кураш бўйича 2005-2006 ҳамда 2009-2010 йилларда туғилган ўсмирлар ва қизлар ўртасида мамлакат кубогига мезбонлик қиляпти.
Муросасиз баҳсларга бой тарзда ўтаётган мазкур мамлакат кубоги баҳсларида Қорақалпоғистон Республикаси, Тошкент шаҳри ва барча вилоятлардан ёш полвонлар ғолиблик учун кураш чиқишяпти.
Мусобақа дастурига  мувофиқ дастлаб,  2009-2010 йилларда туғилган ёш  спортчилар ўртасида бел олишнинг чалиш, халқа чалишсиз йўналишларида ғолиблар аниқланди. Қуйида биринчи ўринни эгаллаган спортчилар билан танишинг.
Ўсмирлар. Бел олиш чалиш йўналиш: 24 кг. 1. Малик Гакмуротов (Жиззах), 26 кг.  1. Озодбек Собиров (Андижон), 28 кг. 1. Элшод Қаххорбеков (Жиззах), 30 кг.  1. Азамат Шаимқулов (Сирдарё), 32 кг. 1. Шербек Бегимқулов (Сирдарё), 35 кг.  1. Ҳусниддин Нозимжонов (Наманган), 38 кг.  1. Дилшод Дўстмуродов (Жиззах), 41 кг. 1. Раҳимжон Ҳасанбоев (Андижон), 44 кг. 1. Аслиддин Зокиржонов (Сирдарё),  47 кг.  1. Элбек Алишеров (Фарғона), 50 кг.  1. Салоҳиддин Жумақўзиев (Фарғона), +50 кг.  1. Озодбек Ботиров (Наманган).
Қизлар: 44 кг. 1. Муштарийбону Жўрабоева (Андижон), +44 кг. 1. Ақсунгул Аитмуратова (Қорақалпоғистон).
Ўсмирлар. Бел олиш ҳалқа чалишсиз йўналиш: 24 кг. 1. Муҳаммадали Дилмуродов (Тошкент в.), 30 кг. 1. Хуршид Махсетов (Қорақалпоғистон), 35 кг. 1. Бунёд Арабиддинов (Наманган), 41 кг. 1. Отабек Абдухошимов (Сирдарё), 47 кг. 1. Бобур Абдусатторов (Наманган).
Шунингдек, мусобақада 2005-2006 йилларда туғилган ўсмирлар ва қизлар ўртасида бел олиш чалиш ва белбоғли йўналишларида ҳам кучлилар аниқланди.
Ўсмирлар. Бел олиш чалиш йўналиши: 44 кг. 1. Суннат Зокирматов (Тошкент в.), 47 кг. 1. Асилбек Актамов (Сирдарё), 50 кг. 1. Шукрилло Муродиллаев (Навоий), 53 кг. 1. Давронбек Абдусодиқов (Тошкент ш.), 56 кг. 1. Самандар Эгамбердиев (Сирдарё),  59 кг. 1. Шаҳзод Раҳимов (Навоий), 62 кг. 1. Диёрбек Мирзақосимов (Фарғона), 66 кг. 1. Азизбек Муҳаммаджонов (Наманган), 70 кг. 1. Азамат Муҳаммадиев (Сирдарё).  +70кг. 1. Бахтиёр Сангинов (Сирдарё).
Қизлар. Бел олиш чалиш йўналиши: 52 кг. 1. Муниса Аҳмедова (Сирдарё),  56 кг. 1. Севара Диханова (Жиззах), +56кг. 1. Дурдонахон Мамуржонова (Сирдарё).
Ўсмирлар. Белбоғли йўналиш: 44 кг. 1. Алишер  Искендеров (Қорақалпоғистон.), 47 кг. 1. Ислом Тожибоев (Наманган), 50 кг. 1. Азизбек Абаралиев (Наманган), 53 кг. 1. Нормурод Шермаматов (Сирдарё), 56 кг. 1. Бахром Абдурашидов (Наманган), 59 кг. 1. Рустам Каримов (Сирдарё), 62 кг. 1. Мурот Пардаев (Тошкент в.),  66 кг. 1. Мирзиё Мирзамаҳмудов (Наманган),  70 кг. 1. Иброҳим Абдулҳамидов (Наманган), +70 кг. 1. Диёр Мелибоев (Тошкент в.).
Ғолиб ва совриндор бўлган спортчилар диплом ва медаллар билан тақдирланишди. Мусобақа давом этмоқда. 10-12 июнь кунлари уч кураш бўйича беллашувлар ўтказилади.