Узунликка сакраш. Анвар Анваров (Квалификация) - 7,77 метр натижа билан финалга чиқа олмади
Велошоссе. Ольга Забелинская (Гуруҳ пойгаси) - маррага 70-бўлиб етиб келди
Велошоссе. Янина Кускова (Гуруҳ пойгаси) - маррага 51-бўлиб етиб келди
Бокс. Ҳасанбой Дўсматов - Давид де Пина (Кабо Верде) (51 кг, ярим финал) - 5:0 ҳисобида ғалаба қозонди ва финалга йўл олди
Бокс. Лазизбек Мулложонов - Давлат Болтаев (Тожикистон) (92 кг, ярим финал) - 4:1 ҳисобида ғалаба қозонди ва финалга йўл олди
Енгил атлетика. Сафина Садуллаева (баландликка сакраш, финал) - 1,95 метр натижа билан 7-ўринда якунлади.
Ушбу саҳифа орқали ўзбекистонлик спортчиларнинг қайд этаётган натижаларидан хабардор бўлиб туришингиз мумкин бўлди.
САҲИФАНИ ЯНГИЛАШ
23:55. Эхххх... Сафина 1,98 метрни учинчи уринишда ҳам сакрай олмади. Агар шу уддаланганда спортчимиз камида бронзани нақд қилган бўларди... У Олимпиадани 7-ўринда якунлади. У билан бир хил баландликка сакраган, лекин камроқ хато қилган спортчи бронза оладиган бўлди.
23:48. Иккинчи уриниш ҳам муваффақиятсиз чиқди...
23:43. 1,98 да илк уриниш ўхшамади. Яна иккита имкон бор.
23:36. Сафинада учинчи уриниш ниҳоят ўхшади! 1,95 метр забт этилди!
23:34. Сафинанинг иккинчи уриниши ҳам муваффақиятсиз...
23:31. Сафина 1,95 метрга сакрай олмади. Ҳозирча. Яна иккита имконият бор.
23:20. Садуллаева иккинчи уринишда 1,91 метрни уддалади. Яхши!
23:15. Сафина Садуллаева 1,91 метрга сакрай олмади. Унда ҳали яна иккита имконият бор.
23:05. Сафина илк чиқишида 1,86 метр баландликка сакрай олди.
23:00. Сафина Садуллаева ўз чиқишини бошламоқда.
21:50. Велошоссе. Аёллар ўртасидаги гуруҳ пойгасида қатнашган қизларимиз 158 км масофани босиб ўтишди. Янина Кускова 51, Олга Забелинская эса 70-бўлиб маррага етиб келди.
21:09. Лазизбек Мулложонов ярим финалда (-92 кг) тожикистонлик Давлат Болтаевни 4:1 ҳисобида мағлубиятга учратди ва финалга йўл олди! Ажойиб! Бизда иккинчи финал!
20:14. Ҳасанбой Дўсматов (-51 кг) ярим финалда Кобо-Верде боксчисини 5:0 ҳисобида мағлубиятга учратди ва финалга йўл олди! Профессор ўз услубида!
19:15. Бокс баҳслари ўтказилмоқда. Бироздан сўнг Ҳасанбой Дўсматов финал йўлланмаси учун рингга чиқади.
17:30. Велоспортчиларимиз Олга Забелинская ҳамда Янина Кускова гуруҳ пойгаси дастуридаги иштирокларини бошлашди. Дастурга кўра, 93 нафар спортчи 158 км масофани босиб ўтишади.
14:51. Анвар Анваров ўзининг учинчи уринишида ҳам 7.77 метр натижа қайд этди ва афсуски, Олимпиададаги иштирокини квалификация босқичида якунлади.
14:30. Анвар Анваров иккинчи уринишда 7.77 метр масофага сакради.
14:22. Узунликка сакраш баҳсларида ҳамюртимиз Анвар Анваров квалификациядаги иштирокини бошлади. У илк уринишида 7.57 метр масофага сакради. Квалификация стандарти 8.15 метр ҳисобланади.