Осиё чемпионатидаги медаларимиз сони 5 тага етди, лекин ҳали олтин йўқ!
Гонконг давлати мезбонлик қилаётган дзюдо бўйича катталар ўртасидаги Осиё чемпионатининг иккинчи кунги баҳслари ортда қолди.
Қитъамизнинг 30 дан ортиқ давлати дзюдочилари иштирок этаётган мусобақада Илиас Илиадис бошчилигидаги Ўзбекистон терма жамоаси ҳам медаллар учун кураш олиб боряпти. Икки кунлик беллашувлар якунига кўра дзюдочиларимиз 5 та медаль қўлга киритишди. Лекин ҳозирча олтин медаль йўқ. Бугун Муроджон Йўлдошев (-73 кг) тиллага жуда яқин келганди. Аммо у дзюдо ватани вакили, япониялик Тацуки Ишиҳарага ютқазиб қўйди.
Бугунги кун ҳисобидан иккинчи медални Шоҳиста Назарова терма жамоамизга тақдим этди. -70 кг вазндаги дзюдочи қизимиз бронза медали учун кечган баҳсда кореялик рақибасини вазари баҳоси билан таслим этди. Етакчи дзюдочиларимиз Шаҳрам Аҳадов (73 кг), Шарофиддин Болтабоев (-81 кг) ва Гулноза Матниязова (-70 кг) қитъа чемпионатини медалсиз якунлашди.
Совриндор дзюдочиларимиз: