Ўзбекистон велосипед спорти федерацияси Макгрегор билан келишиб олди
Хабарингиз бор, пойтахтимиздаги велотрек ўқув-машғулотлар базасида бир неча кун давомида ўсмирлар ўртасида Ўзбекистон чемпионати бўлиб ўтди.
Кеча мусобақа ғолибларини тақдирлаш маросими кўтаринки руҳда ўтказилиб, унда Ўзбекистон велосипед спорти федерациясининг доимий ҳамкорларидан бири – Европада хавфсизлик ва ҳамкорлик ташкилоти (ЕХҲТ)нинг Ўзбекистондаги элчиси Жон Макгрегор ҳам иштирок этди.
Тақдирлаш маросимида юқори мартабали меҳмон томонидан Ўзбекистон велосипед спорти федерациясига 40 та замонавий велосипед тақдим этилди.
Маълумот учун: янги велосипедларнинг 30 таси велотрек ўқув-машғулотлар базасига, яна 10таси федерациянинг Наманган вилояти бўлимига топширилади.
Тадбирда сўзга чиққан Жон Макгрегор мамлакатимизда жисмоний тарбия ва спорт, хусусан оммавий спорт тарғиботига шахсан Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев бошчилигида жиддий эътибор қаратилаётганлигини алоҳида таъкидлаб, мазкур жараёнда Европада хавфсизлик ва ҳамкорлик ташкилоти амалий ҳамкорликка тайёрлигини билдирди.