ЎзДЖТСУда аёллар спартакиадаси ўтказилди + ФОТО
Ўзбекистон давлат жисмоний тарбия ва спорт университетида аёл профессор-ўқитувчилар, илмий ходим ва изланувчилар, ишчи-хизматчилар ўртасида “Дўстлик” шиори остида спартакиада бўлиб ўтди.
Давлатимиз раҳбари томонидан илгари сурилган 5 та муҳим ташаббус ижросини таъминлаш, 2022 йил – “Инсон қадрини улуғлаш ва фаол маҳалла йили” муносабати билан ҳамда 8 март – Халқаро хотин-қизлар кунига бағишлаб Ўзбекистон давлат жисмоний тарбия ва спорт университетида аёл профессор-ўқитувчилар, илмий ходим ва изланувчилар, ишчи-хизматчилар ўртасида “Дўстлик” шиори остида спартакиада ташкил этилди.
Мусобақа низомига мувофиқ, беллашувлар спортнинг енгил атлетика, волейбол, стритбол, бадминтон ва стол тенниси турлари бўйича ташкил этилди. Юқори савияда ҳамда байрамона руҳда ўтган беллашувларнинг якуний натижалари қуйидагича кўриниш олди.
Енгил атлетика. 60 метрга югуриш
1. Нигина Ниязова (Қишки ва мураккаб техник спорт турлари факультети Мураккаб-техник спорт турлари назарияси ва услубияти кафедраси катта ўқитувчиси)
2. Сарвиноз Нурмаматова (Қишки ва мураккаб техник спорт турлари факультети Мураккаб-техник спорт турлари назарияси ва услубияти кафедраси катта ўқитувчиси)
3. Назокат Қурбонова (Спорт ўйинлари факультети Бадминтон, теннис назарияси ва услубияти кафедраси ўқитувчиси).
400 метрга эстафетали югуриш
1. Муҳаббат Қодирова, Алёна Туньян, Гулзар Абатова, Газокат Қурбонова (Спорт ўйинлари факультети жамоаси)
2. Мария Моисеева, Наргиза Қурбонова, Хуснора Эгамбердиева, Нодира Умарова (Футбол факультети жамоаси)
3. Лола Давлатова, Лайло Собирова, Чарос Бердиева, Дилафруз Ёқубова (Паралимпия факультети жамоаси)