Пойтахтимизда стол тенниси бўйича Париж-2024 Олимпиадаси учун лицензион турнир старт олди
17-19 май кунлари пойтахтимиздаги “Универсал” спорт мажмуасида стол тенниси бўйича Париж-2024 ёзги Олимпия ўйинларига йўлланма берувчи турнир бўлиб ўтади.
Қуръа натижасига кўра, иштирокчилар учта гуруҳга бўлинишди. Ўзбекистон терма жамоасининг Марказий Осиё минтақавий саралаш турнири гуруҳ босқичидаги рақиблари кучли. Фақат чемпионларгина Париж-2024 Олимпиадаси лицензиясини қўлга киритади.
"А" гуруҳи: Кирил Герассименко (Қозоғистон), Азамат Эргешов (Қирғиз Республикаси), Иляс Алланазаров (Туркманистон)
"B" гуруҳи: Ношад Аламиян (Эрон), Шоҳруҳ Искандаров (Ўзбекистон), Алишер Якупбаев (Қирғиз Республикаси)
"C" гуруҳи: Нима Аламиян (Эрон), Алан Курмангалиев (Қозоғистон), Зоҳид Кенжаев (Ўзбекистон)
"А" гуруҳи: Сарвиноз Миркадирова (Қозоғистон), Махшид Аштари (Эрон), Розалина Хаджиева (Ўзбекистон), Саида Кудусова (Қирғиз Республикаси)
"B" гуруҳи: Анастасия Лаврова (Қозоғистон), Марҳабо Магдиева (Ўзбекистон), Неда Шахсавари (Эрон), Аяна Уланбекова (Қирғиз Республикаси)
Саралаш турнири 17-19 май кунлари бўлиб ўтади. Бугун гуруҳ босқичи, эртага гуруҳ босқичи ҳамда 1/4 финал учрашувлари, 19 май куни эса 1/2 финал ва ҳал қилувчи финал баҳслари ўтказилади.