Президент соврини учун ўтадиган кураш мусобақаси иштирокчилари кутиб олинмоқда ФОТОРЕПОРТАЖ
Тун ярмидан оққанида Ислом Каримов номидаги Тошкент халқаро аэропортида Термизда ўтадиган кураш Халқаро турнирига келаётган бир гуруҳ спортчилар тантанали равишда кутиб олинди.
10-11 апрель кунлари Сурхондарё вилояти Термиз шаҳрида Ўзбекистон Республикаси Президенти соврини учун кураш бўйича Ал-Ҳаким ат-Термизий хотирасига бағишланган анъанавий XV халқаро турнир бўлиб ўтади.
Миллий кураш бўйича Халқаро турнирнинг умумий мукофот жамғармаси 100 минг АҚШ долларини ташкил этиб, ҳар бир вазн тоифасида ғолибларга 3 000, 2-ўринни қўлга киритган спортчиларга 2 000 ҳамда иккита 3-ўрин соҳибларига 1 000 АҚШ доллари миқдорида пул мукофотлари топширилади.
Мутлақ вазнда ғолиб бўлган полвон Ўзбекистон Республикаси Президенти соврини – 10 000 АҚШ долларига сазовор бўлади. 2-ўрин соҳиби 5 000 доллар, иккита 3-ўрин соҳиблари 3 500 доллардан, жами 22 000 доллар миқдоридаги пул мукофоти билан тақдирланади.