Қамашида катта спорт байрами ФОТОГАЛЕРЕЯ
Қашқадарё вилояти Қамаши туманидаги 2-сонли болалар-ўсмирлар спорт мактабида мактабгача таълим ташкилотлари ходимлари ўртасида “Спорт – саломатлик гарови” шиори остида спартакиадаси ўтказилди.
Мактабгача таълим ташкилотларида фаолият кўрсатаётган ходимлар ўртасида соғлом турмуш тарзини тарғиб қилиш, спорт-соғломлаштириш тадбирлари орқали саломатлигини тиклашга кўмаклашиш, уларни спортнинг оммавий турларига кенг жалб этиш, ходимларни турли касб касалликларидан спорт ва соғлом турмуш тарзи асослари орқали муҳофаза қилиш мақсадида Қашқадарё вилояти Қамаши туманидаги 2-сонли болалар-ўсмирлар спорт мактабида мактабгача таълим ташкилотлари ходимлари ўртасида “Спорт – саломатлик гарови” шиори остида спартакиадаси ўтказилди.
Ушбу саломатлик спартакиасида 16 та мактабгача таълим муассасаларидан 210 нафардан ортиқ спортчилар, спортнинг волейбол, арқон тортиш, шахмат-шашка, 100-метрга югуриш, армрестлинг (қўл кучи), жойида турган ҳолда узунликка сакраш (аёллар) турлари бўйича иштирок этишди.
Қизғин ва муросасиз курашларга бой белашувларда қўйидаги натижалар қайд этилди.