Рапирачи қиличбозларимиз Белоруссияда «Энг кучлилар очиқ турнири»да ғолиб бўлишди
1-19 март санасида қиличбозликнинг рапира йўналиши бўйича Ўзбекистон терма жамоаси Белорусия терма жамоаси билан халқаро ўқув-машғулот йиғинида иштирок этиш учун (Беларусь) Минск шаҳрига ташриф буюрган.
Ушбу халқаро йиғинда терма жамоамиз аъзоларининг иштирокини таъминлаш спортчиларимизнинг олдиндаги лицензия тақдим этувчи турнирларга, ўсмирлар ўртасидаги Жаҳон чемпионати ҳамда Олимпия ўйинлари -2021 га пухта тайёргарлик кўришга қаратилганлигини таъкидлаш ўринли.
Қувонарлиси, мазкур ўқув-машғулот йиғинининг бошида Ўзбекистон терма жамоаси вакиллари рапира йўналишида Белоруссияда энг Кучлиларнинг очиқ турнирида қатнашди ва у эрда яхши натижа кўрсатишди.
Қизғин мусобақалар давомида аёллар ўртасида финалда ғолиб чиққан Умида Илёсова беларуслик рақиби Лазарева-Скранжская Янани энгиб,  1-ўринни эгаллади.  Ҳисоб 15:11.
Эркаклар ўртасида кечган баҳслар финал босқичида қиличбозимиз Солихозиев Ахмадуллохон Белорусия қиличбози Билаев Романга 15:14 ҳисобида ютқазди ва 2-ўринни эгаллади.
Белоруссиядаги халқаро йиғиндан кейин бизнинг рапирачилар жамоаси Украинада 16-25 март кунлари машғулотларни давом эттиради. Мазкур халқаро ўқув машғулот йиғнларида Руминия, шунингдек, Украина, АҚШ терма жамоалари ҳам иштирок этади.
Қиличбозларимизни халқаро ўқув-машғулот йиғинининг муваффақиятли бошланиши билан табриклаймиз ҳамда уларга омад ва бўлажак муҳим стартларга зўр тайёргарлик кўришларини тилаймиз!