Самарқандда спорт фахрийлари ёдга олинди ва эъзозланди
Самарқанд шаҳридаги спорт якка кураши бўйича ихтисослаштирилган болалар-ўсмирлар спорт мактабида 9 май – Хотира ва қадрлаш куни муносабати билан спорт фахрийлари учун байрам дастурхони ёзилди.
“Аждодларни хотирлаш – муқаддас қадрият”, “Эътибор ва ғамхўрлик – инсоний бурч” шиорлари остида ташкил этилган тадбирда 300 нафардан ортиқ жаҳон ва Осиё чемпионатлари ҳамда халқаро спорт мусобақаларида ғолиб ва совриндор бўлган спортчилар ва уларнинг устоз мураббийлари иштирок этди.
Тадбирда сўз олганлар томонидан вилоятимиз спортини дунёга танитган спорт фахрийларининг ҳаёти фаолияти ёдга олинди ва ҳозирда ёш авлодга спорт сирларини ўргатиб келаётган фахрий мураббийлар эъзозланди.
– Устозлик шарафини ўзим ҳозирда устоз бўлганимда ҳис этмоқдаман, – дейди Осиё ўйинлари чемпиони Мўминжон Абдуллаевнинг устози Шароф Маматқулов. – Бугунги тадбирда ҳам спорт соҳасида доим маслаҳат берадиган ва қўллаб-қувватлаб келаётган фахрий устозларим Йўлдош Исканов ва Раббим Ташановлар билан ўртоқлашдик ва спорт тадбирларидаги қизиқарли воқеаларни эсладик.
Ушбу ўтказилган тадбирда 2019 йилнинг май ойи бутун республикада “Спорт ойлиги” деб эълон қилинганлиги вилоятда бир қатор спорт мусобақалари, оммавий югуриш марафонлари ва таниқли спортчилар иштирокида “Мастер класс”лар ташкил этилиши режалаштирилганлиги айтиб ўтилди.
Тадбирда вилоят ҳокимининг ўринбосари Р.Қобилов ва жамоат ташкилотлари раҳбарлари иштирок этди.