"Silk Road Namangan". Ольга Забелинскаяда олтин ФОТОГАЛЕРЕЯ
Велосипед спорти федерацияси ташаббуси билан Наманган вилояти ҳокимлиги, Ёшлар сиёсати ва спорт вазирлиги кўмагида велоспортнинг трек йўналиши бўйича халқаро турнир бўлиб ўтмоқда.
Наманган шаҳри мезбонлик қилаётган нуфузли мусобақага Ўзбекистон Ёшлар сиёсати ва спорт вазири Адҳам Икрамов ташриф буюрди. Ушбу турнирда хорижий давлатлардан кўзга кўринган велоспортчилар иштирок этаётган бўлиб, чемпионлик учун кураш кутилганидан қизғин кечяпти.
Қайд этиш жоиз, Наманган турнири 2024 йилги Париж Олимпиадаси учун халқаро рейтинг очколарини тақдим этиши билан аҳамиятли ҳисобланади. Мусобақанинг иккинчи кунги баҳсларида терма жамоамиз етакчиси Ольга Забелинская "Омниум" пойгасида олтин медални қўлга киритди. Ушбу йўналишда Маргарита Мисюрина кумуш, қозоғистонлик Рината Султонова бронза медалига сазовор бўлди.
Иккинчи кунги натижалар:
“Омниум” пойгаси. Эркаклар
1. Рамиз Динмуҳаметов (Қозоғистон)
2. Тсун Чу (Гонконг)
3. Дмитрий Бочаров (Ўзбекисто)
“Омниум” пойгаси. Аёллар
1. Ольга Забелинская (Ўзбекистон)
2. Маргарита Мисюрина (Ўзбекистон)
3. Рината Султонова (Қозоғистон)
“Спринт” пойгаси. Эркаклар
1. Хо Тсун Юнг (Гонконг)
2. Хеи Чеук То (Гонконг)
3. Андрей Швецов (Россия)
“Спринт” пойгаси. Аёллар
1. Ю Чо Еунг (Гонконг)
2. Винг Сзе Нг (Гонконг)
3. Поэбе Тунг (Гонконг)