Спорт мактабида санитария ва гигиенага қатъий амал қилинади ФОТОРЕПОРТАЖ
Қашқадарё вилоят жисмоний тарбия ва спорт бошқармасига қарашли барча спорт таълим муассасаларида карантин пайтида дезинфекцион ҳолатни янада кучайтиришга қаратилган қўшимча чора-тадбирлар амалга оширилмоқда.
Спорт мактабига кириш ва чиқиш жойида  қулай ва талабга мос зарарсизлантирувчи “дезинфекция туннели” ўрнатилган. Шунингдек, кириш йўлагида пирометрлар, антисептик воситалар ва дезинфекцион “тушак”лари билан таъминланган.
– Ҳудудий санитария-эпидемиология осойишталик маркази билан ҳамкорликда карантин тартиб-қоидаларига амал қилинмоқда, - дейди  Чироқчи туман 1- БЎСМ директори Фарҳод Жуманов. – БЎСМда мавжуд биноларимиз дезинфекция қилинмоқда, кириш ва чиқиш жойларда керакли  дезинфекция воситалари билан таъминланган.  Ҳар бир ишчи-ходимларимизни тиббий ниқоб ва тиббий қўлқоплардан фойдаланиши, уларни тана ҳароратларини ҳам ўлчаб, санитария ва гигиена қоидаларига тўлиқ риоя қилинган ҳолатда фаолият олиб бормоқдамиз.