Таэквондочиларимиз янги барпо этилаётган Ислом цивизилацияси маркази қурилиши билан танишишди
Таэквондо бўйича Ўзбекистон терма жамоаси аъзолари пойтахтимизда қад ростлаётган Ислом цивилизацияси марказига ташриф буюришди.
Ушбу мажмуада олиб борилаётган катта ҳажмдаги бунёдкорлик ишлари спортчиларимизнинг диққат-эътиборини тортди. Шунингдек, экскурсия давомида таэквондочиларга бой маданий меросимиз, тарихимиз ҳақида батафсил маълумот берилди.
"Пойтахтимизда бунёд этилаётган Ислом цивилизацияси марказига меҳмон бўлиб бордик ва қурилиш жараёни қай даражада давом этаётганини кузатдик. Бизга ушбу бино ҳақида тушунтириш беришди. Ушбу ташрифдан олам-олам таассуротлар билан қайтдик", - дейди таэквондо бўйича Ўзбекистон терма жамоаси аъзоси Мадинабону Маннопова.
"Ислом цивилизацияси марказига таклиф қилишди. Марказнинг қурилиш жараёни билан яқиндан танишдик. Шу билан бирга марказ ҳақида бир қанча қизиқарли маълумотларга эга бўлдик", - дейди терма жамоамиз вакили Хожиакбар Зокиров.