Велосипедда ҳаракат - Ўзбекистонда “Автомобилсиз кун” акциясига старт берилди
Кеча, 15 сентябрь Республикамизда “Автомобилсиз кун” акциясига старт берилди.
Ушбу тадбир Вазирлар Махкамасининг  2018 йил 30 августдаги “Йўл ҳаракати хавфсизлиги кунини ўтказиш ва йўл транспорт ходисалари профилактикасининг самарадорлигини ошириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги 701-сонли қарорида белгиланган вазифага асосан ташкил этилди.  Мазкур акция Ички Ишлар вазирлиги, Бош прокуратура, Экоҳаракат ҳамда Ўзбекистон велосипед спорти федерацияси ҳамкорлигида ўтказилди. Акцияда вазирлик ва идоралар раҳбар ва ходимлари билан бир қаторда Ўзбекистон велосипед спорти федерацияси ходимлари фаол иштирок этиб, ўз иш жойларига велосипеда келдилар.
Ушбу акция нафақат атроф-мухитни мухофаза қилади, шу билан бирга одамлар орасида соғлом турмуш-тарзини тарғиб этиб, юртимизда велоспорт турини янада оммалашига хизмат қилади. Бугунги кунда юртимизда Президентимиз ташаббуслари билан велосипед йўлаклари ҳамда замонавий велотураргоҳлар барпо этилаётганлиги  қувонарли холдир.
Маълумот учун, ушбу акция ҳар ойнинг учинчи жумасида домий равишда ўтказилиб келинади.