Велоспорт: Ўзбекистон кубоги мусобақаси якунланди
Тошкент шаҳридаги велотрек спорт мажмуасида велоспортнинг шоссе йўналиши бўйича аёллар ва эркаклар ўртасида бўлиб ўтаётган Ўзбекистон кубоги мусобақаси якунланди.
Мусобақада Тошкент шаҳри, Тошкент вилояти, Фарғона, Наманган, Андижон, Сирдарё, Самарқанд ва Хоразм вилоятларидан келган 60 нафарга яқин эркак ва 9 нафар аёл велоспортчилар иштирок этишди.
Қизлар ўртасидаги 21 км масофадаги гуруҳ пойгаларида барча рақибларини 30.16 сониялик натижа билан ортда қолдирган Шаҳноза Абдуллаева 1-ўринни эгаллади. Эркаклар ўртасидаги 124 км масофадаги гуруҳ пойгаларида эса Акром Суннатов 2:52.53 сониялик натижаси билан барча рақибларини ортда қолдириб, Ўзбекистон кубоги соҳибига айланди.
Эслатиб ўтамиз, мусобақанинг 1-босқичида эркаклар жамоавий, аёллар жуфтлик пойгаларида иштирок этишган эди. Унда жамоавий пойгаларда Дилмурод Сиддиқов, Бегзод Раҳимбоев, Дмитрий Бочаров, Жавлон Нурматовлар 1-ўринни эгаллашганди. Жуфтлик пойгаларида еса Рената Бойметова ва Шаҳноза Абдуллаевалар ғалаба қозонган эди.
Мусобақа якунида ғолиб ва совриндорлар кубок, диплом ва эсдалик совғалари билан тақдирланди.