Юнон-рум курашчиларимиз Хорватияга жўнаб кетишди
Бугун тонг саҳарда юнон-рум кураши бўйича Ўзбекистон терма жамоаси Тошкент-Истанбул-Загреб авиа йўналиши билан Хорватияга йўл олди.
Режа бўйича "классикларимиз" 12-18 январь кунлари Хорватия пойтахти Загреб шаҳрида ўтказиладиган "Gran Prix Zagreb Open 2021" турнирида иштирок этишади. Бу юнон-рум кураши терма жамоамизнинг бир йиллик танаффусдан сўнг қатнашадиган биринчи халқаро мусобақаси ҳисобланади.
Загреб турнири якунига етиши билан Хорватиянинг Пореч шаҳрида халқаро ўқув-машғулот йиғини бошланади. "Gran Prix Zagreb Open 2021" мусобақасида қатнашган аксарият терма жамоалар 18-29 январь кунлари оралиғида ўтказиладиган ушбу халқаро машғулотларда иштирок этади. Халқаро тоифадаги рефери, "Олтин ҳуштак" соҳиби Тоҳир Ғуломов халқаро турнирда ҳакамлик қилади.
Маълумот учун, айни пайтда юнон-рум курашчиларимиз томонидан Токио Олимпиадасининг 3 та лицензияси бор. 2019 йил Қозоғистоннинг Нур-Султан шаҳрида ўтган жаҳон чемпионатида Элмурат Тасмурадов, Жалгасбай Бердимуратов ва Рустам Ассакалов Олимпиада йўлланмасини қўлга киритган эди.
Хорватияга йўл олган таркиб: