O'zbekiston qilichbozlik bo'yicha milliy terma jamoa azolari o'z uylariga salomat etib olishdi
Malumki, O'zbekiston Jismoniy tarbiya va sport vazirligi hamda Milliy olimpiya qo'mitasi qo'shma Qarori asosida Olimpiya sport turlari bo'yicha O'zbekiston milliy terma jamoalari uchun rasman tashkil etilayotgan barcha o'quv-mashg'ulot yig'inlari vaqtincha to'xtatildi.
Mashg'ulotlarning to'xtalishi mamlakatimiz hududida qayd etilgan Koronavirus pandemiyasining tarqalishini oldini olishga qaratilgan choralar hamda Xalqaro olimpiya qo'mitasi tomonidan Tokio-2020 Olimpiadasini 2021 yilda o'tkazish bo'yicha yakuniy qarorga kelgani sabab bo'ldi.
SHundan kelib chiqib, Toshkent shahridagi "Paxtakor" qilichbozlik zalida o'quv-mashg'ulot yig'inini o'tkazayotgan O'zbekiston qilichbozlik bo'yicha kattalar terma jamoasining mashg'uloti muddatidan avval yakunlandi.
kuni kecha terma jamoamiz azolari o'z uylariga sog' -salomat etib olganliklarini aytishdi. Endilik barcha qilichbozlarimiz o'z uyida individual tarzda mashg'ulotlarni davom ettiradi.
O'zbekiston qilichbozlik Federaciyasi, murabbiyla hamda sport shifokorlari shtabi bu jarayonni kuzatib bordi hamda nazoratni amalga oshirib, har bir sportchining eson-omon o'z ota-onalarining bag'riga kirib borishlarida hamrohlik  qilishdi.
SHu munosabat bilan O'zbekiston qilichbozlik Federaciyasi ushbu jarayonda yaqindan amaliy ko'mak bergan barcha mutasaddi davlat organlari va idoralari rahbar va masul hodimlariga alohida minnatdorchilik bildiradi.