Regbi bo'yicha ochiq birinchilik g'oliblari aniqlandi
Avval xabar qilganimizdek, joriy yilning 27 dekabr kuni Farg'ona viloyatida sportning regbi turi bo'yicha Viloyat ochiq birinchiligi musobaqasi start olgan edi.
Farg'ona Davlat Universitetining sport majmuasida tashkil etilgan musobaqa bugun, 29 dekabr kuni o'z yakuniga etdi va g'oliblar aniqlandi.
Ushbu musobaqa O'zbekiston Respublikasi Prezidentining 2019 yil 29 oktyabrdagi «Regbi sport turini yanada rivojlantirish chora-tadbirlari to'g'risida»gi qarori ijrosini taminlash va ushbu sport turining aholini o'rtasida keng targ'ib etish maqsadida o'tkazildi.Mazkur nufuzli musobaqada Farg'ona viloyatidagi 15 ta korxona, tashkilot va huquqni muxofaza qiluvchi organlarining ishchi xodimlaridan tashkil topgan jamoalari ishtirok etdilar.
Qiziqarli o'tgan musobaqada faxrli 3-o'rinni viloyat terma jamoasi, 2-o'rinni viloyat IIB jamoasi egallagan bo'lsa, 1-o'rinni SHarqiy harbiy okrugining «Jasorat» jamoasi qo'lga kiritdi.SHuningdek, 7 ta nominaciya bo'yicha faol o'yinchilar viloyat hokimligi tomonidan 1, 2, 3-darajali medal, diplom va qimmatbaho sovg'alar bilan taqdirlandilar.