Xorazmda mohir aviamodelchilar jam bo'lishdi + FOTO
Teglar :  VatanparvarXorazm
Joylarda “Vatanparvar” tashkilotining 31 yilligi munosabati bilan manaviy-marifiy tadbirlar, sport musobaqalari uyushtirildi.
Urganch olimpiya va paralimpiya sport turlariga tayyorlash markazi bazasida aviamodel sporti bo'yicha tashkil etilgan Xorazm viloyati ochiq birinchiligi ana shular sirasidan, albatta.
Musobaqada Qoraqalpog'iston Respublikasi, Xorazm, Surxondaryo, Buxoro va Navoiy viloyatlarining sportchilari aviamodelning  F-1-N, F-2-D,  F-1-M va  F-1-D sinflari bo'yicha o'zaro bahs yuritishdi.
F-1-N sinfi birinchiligi. 1-o'rin. Farrux Safoev (Buxoro), 2-o'rin. Rashid Koshaev (Qoraqalpog'iston). 3-o'rin. Dilshod Nigmurodov (Buxoro).
F-2-D sinfi birinchiligi. 1-o'rin. Radik Iskandarov/Otabek Abdullaev (Xorazm). 2-o'rin. Ruslan Rahmatov/SHahzodbek Rahimov (Navoiy). 3-o'rin. Farhod Javliev/Hayitmurod Omonov (Surxondaryo).
F-1-M sinfi birinchiligi. 1-o'rin. SHahboz Bafoev (Buxoro). 2-o'rin. Sardor Ro'ziev (Buxoro). 3-o'rin. SHahzodbek Rahimov (Navoiy).
F-1-D sinfi birinchiligi. 1-o'rin. SHamsiddin Bafoev (Buxoro). 2-o'rin. Firdavs Bekmuradov (Buxoro). 3-o'rin. Rahmon Azimov (Surxondaryo).
Umumjamoa hisobida Buxoro viloyati terma jamoasi birinchi o'rinni egalladi. Ikkinchi o'rin surxondaryolik sportchilarga nasib etdi. Faxrli uchinchi o'rindan navoiylik aviamodelchilar joy olishdi.
Birinchilikning yopilish marosimida qatnashgan O'zbekiston Respublikasi mudofaasiga ko'maklashuvchi “Vatanparvar” tashkiloti Xorazm viloyat texnik va amaliy sport turlari markazi direktori Odilbek Ibragimov g'olib va sovrindor sportchilarni erishgan muvaffaqiyatlari bilan qizg'in qutlab, ularni tegishli darajadagi diplom, medal va sovg'alar bilan taqdirladi.