Дзюдо. Матниязова ғалаба билан бошлади, Яҳё Имомов илк даврадаёқ ютқазди
Япония пойтахти Токио шаҳрида дзюдо бўйича жаҳон чемпионати давом этмоқда.
Бугун икки нафар ҳамюртимизнинг иштироки кўзда тутилганди.
Эркаклар ўртасида -90 кг вазн тоифасида юртимиз шарафини ҳимоя қилаётган Яҳё Имомов илк жангидаёқ швециялик Маркус Найманга иппон баҳоси билан ютқазиб қўйди ва илк даврадаёқ мусобақани якунлади.
Аёллар ўртасида -70 кг вазн тоифасида баҳсларда қатнашаётган Гулноза Матниязова эса илк даврада тунислик Нихел Ландолсини иппон эвазига мағлуб этди. Энди у бироздан сўнг иккинчи жангини британиялик Селли Конвейга қарши ўтказади.
29 авг 10:52:05
Boshida aytilgan taxmin togri chiqyapti. Azaldan 60 kg . Böldi boshqa vaznlarda o'zbek dyuzdosi cho'kib bölgan. Ayrim payt +100kg da Tangriyevni aytmaganda
29 авг 10:40:35
Matniyozvayam yutqazdi, Yaxyo Imomov, Shaxzod Sobirob, Sherali Juraev bular qachongi dzyudochilar qanchadan qancha gran pri xalqaro musobaqalar ular uchun qurbon qilindi, o'sish umuman kuzatilmadi, tarkipni qayta korip chiqish kerak