Дзюдо. Хитойдаги нуфузли "Мастерс"да иштирок этувчи таркибимиз маълум
Хабар берганимиздек, 12-14 декабрь кунлари Хитойнинг Циндао шаҳрида “Мастерс” сериясига кирувчи нуфузли турнир бўлиб ўтади.
Дунёнинг 5 қитъаси 68 мамлакатидан жами 454 (236 эркак ва 218 аёл) нафар дзюдочи иштирок этадиган мусобақада Ўзбекистон терма жамоасининг 11 аъзоси ҳам медаллар ҳамда Токио-2020 Олимпиадаси йўлидаги муҳим рейтинг очколари учун баҳсларга киришади.
Бундан бир неча дақиқа аввал терма жамоамиз делегацияси Япониянинг Осака шаҳридан Хитойнинг Цинадосига етиб борди. Осака “Катта Дубулға” турниридан сўнг дзюдочиларимиз Кунчиқар юртда қолиб, у ерда бир нечта давлат иштирокида ўтган қўшма ўқув-машғулот йиғинида иштирок этишган эди. Таркибдан рейтинги энг юқори бўлган дзюдочиларимиз жой олган. Мусобақа ғолибига 1800 рейтинг очкоси тақдим этилиши Циндао “Мастерс” турнирига бўлган қизиқишни яна ҳам оширган.