25 июн 08:19
Янгиликлар
Бокс/ММА
"Махачев бу ҳақда гапирган эди". Кормье UFC'да нега америкалик бўлмаган жангчилар устунлик қилаётганини тушунтирди
UFC собиқ чемпиони Даниэль Кормье ташкилотда хорижлик жангчиларнинг устунлик қилиш сабабини изоҳлади.
"Улар (хорижлик жангчилар) буни қилишга мажбур. Мен бу ҳақда уларнинг ўзларидан эшитганман, Ислам Махачев ҳам шу ҳақда гапирган. Америкаликлар учун эса бу шунчаки пул топиш йўлларидан бири.
Хорижлик жангчилар океан ортида муваффақиятга эришиши, ўз ҳаётини ва оиласининг ҳаётини ўзгартириши шарт. Шунинг учун улар бошқача турдаги жангчиларга айланишади. Бизга курашчилар каби меҳнат қилишга тайёр бўлган йигитлар керак. Шундай жангчиларни топсак, америкаликлар яна аввалги даврдагидек ҳукмронлик қилиши мумкин", — деди Кормье.
Ҳавола :
Манба : Katsu
Фикрлар