Унда Чирчиқ шаҳар ҳокимлиги, Хотин-қизлар қўмитаси, Чирчиқ шаҳар халқ таълими ҳамда жисмоний тарбия ва спорт бўлими мутасаддилари, турли ташкилот вакиллари, адиб ва шоирлар, мактаб ўқувчилари ва маҳалла фаоллари иштирок этди.
Тадбирни мактаб директори Арзигул Абдураҳмонова йиғилганларни шеърият мулкининг султони Алишер Навоийнинг 577 йиллиги билан қутлаб, тадбирни очиб берди. Шундан сўнг мактаб жамоаси томонидан Навоий ғазалларига басталанган қўшиқлар куйланди. Ўқувчи-ёшлар улуғ шоирнинг шеър ва ғазалларини зўр маҳорат ўқиб беришди.
38 кг вазн тоифасида Бекзод Акбаров 1-ўринни қўлга киритган бўлса, иккинчи ва учинчи ўрин Фирдавс Алиев ҳамда Ҳусан Алибоевларга насиб этди. Ёш белбоғли курашчиларнинг 33 кг вазндаги беллашувларида Жавлон Рўзибоев барча рақибларини енгиб, биринчи ўринни эгаллади. Иккинчи ўринга Фахат Мажидов, учини ўринга эса Ҳайитназар Валижоновлар эгалик қилишди. 27 кг вазнда Файёз Маҳмудов биринчи, Шохжаҳон Зокиров иккинчи, Шохжаҳон Умматов учинчи бўлишди.
Ҳайитбой Ядигаров, Рўзимат Йўлдошев ва Илёс Габидулинлардан иборат жисмоний тарбия ўқитувчилари ўқувчиларни спортга ошно этишдан чарчашмайди. Мактаб директори, моҳир педагог, доим юзида табассум билан юрадиган, ташаббускор Арзигул опа Абдурахмонова эса таълим масканида жисмоний тарбия ва спортни ҳеч қачон эътибор-назардан четда қолдирмайди.