Қамашида каратэ WKF спорт тури бўйича мусобақа ўтказилди ФОТОГАЛЕРЕЯ
Қамаши туманида “Ёзни спорт билан ўтказамиз” шиори остида каратэ WKF спорт тури бўйича ўсмирлар ўртасида ички биринчилик мусобақаси бўлиб ўтди.
Мазкур мусобақада спорт мактабининг каратэ WKF спорт тури тарбияланувчиларидан иборат 6 ёш тоифасида 9 та вазн бўйича 50 нафар яқин ёш спортчилар мухлисларсиз ўтган ички биринчиликда татамида ўз маҳоратларини синовдан ўтказишди.
- Мусобақадан кўзланган мақсад - спортчи ёшларни таътил кунларини мазмунли ўтказиш, соғлом турмуш тарзини шакллантириш ва тарғиб қилиш, спорт мактаб тарбияланувчиларининг мазкур спорт турига бўлган қизиқишларини ошириш мақсадида рағбатлантириш ҳамда уларни фаолиятини ҳар томонлама қўллаб-қувватлашдан иборат, - дейди спорт мактаби директори Шербек Соатов.
"Мамлакатимизда ўсмирлар ва ёшларнинг спорт билан мунтазам шуғулланиши учун яратилаётган шароитлар жисмонан соғлом, маънан етук фарзандларни тарбиялашда юксак самара бермоқда", - дейди спорт мактаби йўриқчи-услубчиси Абдилазиз Хурсанов.
- Биз эришаётган бундай муваффқиятлар замирида ёшлар учун яратиб берилаётган кенг шароит ва имкониятлар мужассам. Спортни ривожлантиришга қаратилаётган доимий эътибор натижасида бизнинг Қамаши туман 2-сонли болалар-ўсмирлар спорт мактабида ҳам кўплаб чемпионлар етишиб чиқмоқда, ёш иқтидорли спортчилар мамлакатимиз довруғини бутун дунёга танитмоқда.
Қизиқарли мусобақа сўнгида ғолиб ва совриндорлар 2-сонли болалар-ўсмирлар спорт мактаби маъмурияти томонидан диплом, медал ва эсдалик совғалари билан тақдирланди.