Тўртинчи бор ўтказилган "Samurai" халқаро турнирида ғолиблар аниқланди + ФОТОГАЛЕРЕЯ
Тошкент вилоятининг Чирчиқ шаҳрида дзюдо бўйича Азиз Саидов хотирасига бағишланган халқаро мусобақа бўлиб ўтди.
Анъанавий тарзда ўтказиб келинаётган мусобақада юртимиз дзюдочиларидан ташқари Озарбайжон, Қозоғистон, Тожикистон ва Қирғиз Республикаларидан келган 500 нафардан зиёд истеъдод эгалари татамига чиқишди.
2008-2009 йилларда туғилган ўсмирлар -50, -55, -60, -66, -73, -81, +81 кг, қизлар эса -44, -48, -52, -57, -63, -70 ва +70 кг вазн тоифаларида ўзаро беллашишди. 2010-2011 йилларда таваллуд топган кичик ўсмирлар эса -38, -42, -46, -50, -55, -60 ҳамда +60 кг вазнларда медаллар йўлида рақобатга киришишди.
Барча ғолиблар (2008-2009 йиллар)
-50 кг: Сокидинов Рустамбек (Андижон)
-55 кг: Азадов Айдос (Бўстонлиқ, Тошкент вилояти)
-60 кг: Темиров Маҳмудбек (Чирчиқ ОПСТИСМ)
-66 кг: Йўлдошбоев Отабек (Чирчиқ ОПСТИСМ)
-73 кг: Аҳмедов Ойбек (Чирчиқ ОПСТИСМ)
-81 кг: Баҳодиров Иномжон ("Дипломат спорт" клуби)
+81 кг: Темуров Руслан (Чирчиқ ОПСТИСМ)
-44 кг: Жубаткан Иянат (Қозоғистон)
-48 кг: Тожалиева Жасмина ("Самурай" дзюдо клуби)
-52 кг: Амашукир Сандугаш (Қозоғистон)
-57 кг: Кеэрева Сабина (Қозоғистон)
-63 кг: Турлибек Нурсезим (Қозоғистон)
-70 кг: Турлибек Гулсерим (Қозоғистон)
+70 кг: Бекберген Нургул (Қозоғистон)
2010-2011 йилги мусобақа ғолиблари
-38 кг: Муҳаммадов Отабек ("Ёшлик" спорт клуби)
-42 кг: Йўлдошев Жаҳонгир (Чирчиқ ОПСТИСМ)
-46 кг: Раван Мамадали (Озарбайжон)
-50 кг: Солиҳов Муҳаммаданис (Тожикистон)
-55 кг: Расул Ализада (Озарбайжон)
-60 кг: Мейрамбек Алан (Қозоғистон)
+60 кг: Бекзодов Билолбек (Дипломат спорт" клуби)
Ўзбекистон дзюдо федерацияси Ҳакамлар ҳайъати раиси Қаҳрамон Узоқов бошчилигидаги ҳакамлар икки кун давомида адолатли тарзда реферилик қилишди. Халқаро турнирни юқори савияда ўтказилишида Азиз Ташматов, Максим ва Владислав Ким, Аҳрор Эргашев, Ольга Штурбабина, Асадбек Обидов, Дилфуза Рустамова ва бошқа мураббий ҳамда мутахассислар меҳнат қилишди.