Akbar Jo'raev: Uzoq yillik mehnatimiz samarasiz ketmaganidan xursandman
Kuni-kecha XXXII yozgi Olimpiya o'yinlarida yuqori natijalarga erishgan sportchi va murabbiylardan bir guruhini mukofotlash to'g'risida O'zbekiston Respublikasi Prezidentining Farmoni elon qilindi.
unda O'zbekiston og'ir atletika federaciyasining bir qator vakillarining mehnati ham etirof etildi. Jumladan, Tokio-2020 g'olibi va rekordchisi Akbar Jo'raev «O'zbekiston iftixori» faxriy unvoni bilan taqdirlandi.
Tadbirdan so'ng, Jo'raev federaciya matbuot xizmatiga bergan intervyusida taassurotlari bilan o'rtoqlashdi:
«Uzoq yillik mehnatimiz samarasiz ketmaganidan xursandman. Bu nafaqat mening, balki butun o'zbek xalqining g'alabasi. Musobaqaga puxta tayyorgarlik ko'rish uchun barcha sharoitlarni yaratib bergan yurtboshimizga tashakkur. Sportga bo'lgan etibor tufayli ushbu g'alabalarni qo'lga kiritdik. Olimpiada rekordini o'rnatganimdan juda mamnunman. SHuningdek, ustozlarimga, meni qo'llab turgan, men uchun duoda bo'lgan barcha-barchaga rahmat aytmoqchiman.
«O'zbekiston iftixori» faxriy unvoniga loyiq ko'rishganidan boshim osmonga etdi. Ushbu unvon menga qo'shimcha kuch bag'ishlaydi va o'ziga yarasha masuliyat ham yuklaydi. Kelgusi musobaqalarda, jahon va qita chempionatlari hamda Parij Olimpiadasida ham yurtimiz bayrog'ini baland ko'tarishga bor kuchim bilan harakat qilaman».