Buxorodagi barcha sport talim muassasalari muntazam dezinfekciya qilinmoqda
Xabaringiz bor, ayni kunlarda butun dunyo bo'ylab tarqalib borayotgan va inson salomatligi uchun katta xavf tug'dirayotgan koronavirus pandemiyasi mamlakatimizga ham kirib keldi.
Joriy yilning 15 mart sanasida O'zbekistonda ilk bora koronavirusga chalinganlik holati qayd etildi. SHu munosabat bilan, 2020 yil 16 martdan boshlab O'zbekiston Respublikasi Jismoniy tarbiya va sport vazirligi tizimidagi barcha talim muassasalari nomalum muddatga yopilgan edi.
Ortda qolgan davr mobaynida Jismoniy tarbiya va sport vazirining tegishli buyrug'i bilan, tizimdagi barcha tashkilot va muassasalarda o'quvchilar, shug'ullanuvchilar va xodimlarning salomatligini muhofaza qilish hamda mustahkamlash, kasalliklarning tarqalib ketishini oldini olish, sanitariya-gigiena meyorlarga rioya etilishi yanada kuchaytirildi.
Jumladan, Buxoro viloyatida joylashgan barcha sport talim muassasalarida ham dezinfekciya ishlari har kuni amalga oshirilmoqda.
Jumladan, Jizzax ixtisoslashtirilgan olimpiya zaxiralari maktab-internatida maxsus guruh ishtirokida sport zallar, yotoqxonalar dezinfekciya qilinmoqda.