Farg'ona viloyati bo'ylab yashil hududlarda sport faoliyati qanday yo'lga qo'yilgan?
Mamlakatimizning yashil toifadagi hududlarda aholi va yoshlarni sportga jalb qilish, sport sekciyalari faoliyatini qayta tiklash va rivojlantirish borasida qator ishlar amalga oshirilmoqda.
Jumladan, Farg'ona viloyati bo'ylab badantarbiya mashg'ulotlari, sport musobaqalari va yosh sportchilarning sport to'garaklardagi ishtiroki faollik bilan yo'lga qo'yildi.
O'zbekiston, Buvayda, Dang'ara, Uchko'prik, Quva, Bog'dod tumanlarida va Marg'ilon shahridagi sport inshootlarida engil atletika, badminton sport turlari bo'yicha yosh sportchilar va mahalliy yoshlar o'rtasida turli ko'ngil ochar sport tadbirlari va musobaqalar tashkil etilmoqda.
«Yashil» toifaga kiruvchi hududlardagi barcha sport talim muassasalarida yosh sportchilarning mashg'ulotlar o'tkazishiga ruxsat berilgan. Bunda karantin talablariga to'liq rioya etilayapti.
SHuningdek, hududlarda mahalliy aholini sportga jalb etish borasida masofani saqlagan holda badantarbiya mashg'ulotlari ham tashkil etilmoqda.