Futbol akademiyasida kitobxonlik kechasi
25 oktyabr kuni O'zbekiston futbol associaciyasi huzuridagi Qashqadaryo viloyati bolalar – o'smirlar futbol akademiyasida "Kitob manaviyat sarchashmasi" nomli kitobxonlik tadbiri bo'lib o'tdi.
Futbol akademiyasi  faollar zalida bo'lib o'tgan mazkur kitobxonlik badiiy kechasida o'quvchilar, murabbiylar, shoir va yozuvchilar, OAV vakillari ishtirok etishdi.
Kitobxonlik tadbirida ishtirok etgan O'zbekiston Yozuvchilar uyushmasi Qashqadaryo viloyat bo'limi rahbari, shoir O'roz Haydar, O'zbekiston yozuvchilar uyushmasi azosi, “SHuhrat” medali sohibi, shoira Nilufar Umarova hamda yosh va umidli yozuvchi Nafisa Davronlar o'z ijodlaridan namunalar o'qib berishdi. Kitobning inson manaviyati yuksalishidagi beqiyos o'rni haqida takidlab o'tildi.  SHuningdek,  akademiya tarbiyalanuvchilari ham  yurtni tarannum etish va boshqa ezgu-maqsadlarga evrilgan  mavzularda o'qigan va yod olgan sher va hikoyalardan aytib berishdi. Tadbir so'nggida esa O'zbekiston Yozuvchilar uyushmasi Qashqadaryo viloyat bo'limi tomonidan futbol akademiyasi tarbiyalanuvchilari uchun kitoblar sovg'a qilishdi.
Nurali SULTONOV, “O'zbekiston Respublikasida xizmat ko'rsatagan yoshlar murabbiyi”,  O'zbekiston futbol associaciyasi huzuridagi Qashqadaryo viloyati bolalar – o'smirlar futbol akademiyasi direktori: - Ertamiz egalari bo'lgan yoshlarimizni ham manan, ham jismonan barkamol bo'lib voyaga etishlarida kitobning o'rni beqiyos. Dastur – rejamizga muvofiq bo'lib o'tgan mazkur kitobxonlik kechasida ishtirok etgan o'quvchilarimiz taklif etilgan yozuvchi-shoirlarimiz ijod namunlarini diqqat-etibor bilan tinglaganlari,  qiziqtirgan savolllariga munosib javoblar olgani kitobga bo'lgan mehrini yana bir bor oshirdi, deb o'ylayman.