MOQ O'zbekiston Olimpiya jamoasi vakilining yaponiyalik qizga jinsiy tajovuz qilgani haqidagi xabarga munosabat bildirdi
Teglar :  MOQO'zbekiston
Ayrim xorijiy nashrlar tomonidan Tokioda bo'lib turgan O'zbekiston Olimpiya jamoasi vakilining yaponiyalik qizga jinsiy tajovuz qilgani haqida maqola chop etildi.
Bu esa bir qator o'zbek OAV va blogerlari orasida muhokamaga sabab bo'lmoqda. O'zbekiston MOQ mazkur xabarga rasmiy munosabatini bildiradi.
Bo'lib o'tgan voqelikka O'zbekiston Olimpiya jamoasining hech qanday aloqasi yo'q. “Japantimes.co.jp” nashri bergan malumotga ko'ra, voqea Tokio shahrida bo'lib turgan O'zbekiston fuqarosi D.R. bilan sodir bo'lgan. «Kyodo news» esa D.R. va u qizning birgalikda Tokiodagi “Olimpiya” stadionida volontyor bo'lib ishlagani haqida yozmoqda.
Hozir MOQ Tezkor shtabining 5 nafar vakili Tokiodagi Olimpiya shaharchasida bo'lib turibdi. Ularning vazifasi asosiy delegaciya kelguniga qadar tashkiliy masalalarni hal etib turishdir. Tashkiliy qo'mitaning talablariga ko'ra, Olimpiya shaharchasidagi shaxslarning hududdan chiqib ketishi mumkin emas va u joy kuchli nazorat ostida.
SHunday ekan, yuqoridagi voqelikka O'zbekiston Olimpiya delegaciyasining hech qanday aloqasi yo'q. SHu o'rinda yurtimizning barcha OAV, bloger va jurnalistlaridan bu kabi asossiz maqolalarga ishonmasliklarini so'rab qolamiz.
Milliy Olimpiya qo'mitasi yurtimizdagi barcha Ommaviy axborot vositalarini sportchilarimiz va ularning Olimpiya o'yinlaridagi ishtirokini xalqimizga chiroyli tarzda etkazib berishga, musobaqani keng qamrovda yoritishga chorlab qoladi. O'z navbatida, MOQ matbuot xizmati bu borada barcha malumotlarni taqdim etib boradi.