SHahrullo Mahmudovni tabriklaymiz!
Bugun o'zbek og'ir atletikasi rivoji, uning g'alabalariga ulka hissa qo'shib kelayotgan tajribali mutaxassis SHahrullo Mahmudov o'z tavallud ayyomini nishonlamoqda.
SHahrullo Mahmudov 1970 yil 13 sentyabr kuni Buxoro viloyatida tug'ilgan. Hayotini og'ir atletika sportiga baxshida qilgan mutaxassis uzoq yillar O'zbekiston og'ir atletika federaciyasida Bosh kotib, 2013 yildan esa federaciya raisining birinchi o'rinbosari lavozimida faoliyat olib bormoqda. SHahrullo SHaripovich bir vaqtning o'zida Osiyo og'ir atletika federaciyasi vice-prezidenti hamda Xalqaro og'ir atletika federaciyasining Ijroiya qo'mitasi azosi hisoblanadi.
Takidlash kerakki, SHahrullo Mahmudovning boshqaruvida O'zbekistonda bir qator chempion polvonlar etishib chiqdi. O'zbek og'ir atletikasi dunyoda o'z o'rniga ega bo'ldi. Mamlakatimizdan Olimpiya o'yinlari va jahon chempionlari, Osiyo o'yinlari g'oliblari etishib chiqdi va so'nggi yillarda ushbu sport juda katta o'sishga erishdi. Fikrimzni Ruslan Nurudinov va Akbar Jo'raevning Olimpiadadagi oltin medallari tasdiqlaydi. Bularda SHahrullo SHaripovichning xizmatlari ulkan.
O'zbek og'ir atletikasining rivoj topishida ko'rsatayotgan xizmatlari uchun davlatimiz tomonidan 2002 yil “O'zbekiston Respublikasida xizmat ko'rsatgan sport ustozi” faxriy unvoni, 2016 yil “Mehnat shuhrati”, shu yili esa birinchi darajali "Sog'lom avlod uchun" ordenlari bilan taqdirlangan.
Fursatdan foydalanib, SHahrullo Mahmudovni bugungi tavallud ayyomi bilan muborakbod etib, u kishiga uzoq umr, sihat salomatlik va ulkan muvaffaqiyatlar tilaymiz.