Sultonov "CHellenjer" turnirini qiyin g'alaba bilan boshladi
Mamlakatimizning birinchi raketkasi Humoyun Sultonov ikki haftalik tanaffusdan so'ng yana kortga qaytdi.
Hamyurtimiz Italiyaning Barletta shahrida o'tkazilayotgan turnirda ishtirok etmoqda. Ushbu "CHellenjer" turkumiga kiruvchi musobaqaning mukofot jamg'armasi 91 250 evroni tashkil qiladi. Turnirda 8-raqam ostida tasniflangan Humoyun ilk davrada ukrainalik Oleksandr Ovcharenkoga qarshi kortga chiqdi.
Ikki soatu 27 daqiqa davom etgan uch setlik murakkab bahsda Sultonov raqibini kambek evaziga mag'lubiyatga uchrata oldi - 2/6, 7/6(3), 7/5. Humoyun uchrashuv davomida 3, Oleksandr 6 ta eys zarbasini amalga oshirgan. Qo'shxatolar hamyurtimizda ko'proq bo'ldi - 4 ga 3. Bu tennischilarning o'zaro o'tkazgan ilk uchrashuvi edi.
Taqqoslash uchun, Sultonov ATP reytingida 229, Ovcharenko esa 327-o'rinni egallab turibdi. Endi tennischimiz 1/8 finalda xorvatiyalik Matey Dodigga qarshi kortga chiqadi. Ushbu bahs bizning vaqt bilan ertaga, 3 aprel kuni soat 13:00da boshlanadi.