Xushxabar! Tokio Olimpiadasi uchun o'q otish sportida ikkita licenziya qo'lga kiritildi
Xalqaro o'q otish sporti federaciyasidan O'zbekiston Milliy Olimpiya qo'mitasi uchun xushxabar keldi.
Xalqaro tashkilot delegaciyamiz Tokio-2020 Olimpiya o'yinlari uchun licenziya qo'lga kiritganini malum qildi.
Hamyurtimiz Muxtasar Tohirova pnevmatik miltiqdan 10 metr masofadan va 50 metr masofadan 3 holatda o'q otish dasturlarida kvalifikacion davrda to'plagan yuqori ballari uchun Tokio-2020 Olimpiya o'yinlarining licenziyalariga ega bo'ldi.
Qayd etish joiz, sportchimiz licenzion davrdagi 2019 yil Qatarning Doxa shahrida o'tgan Osiyo chempionati va Germaniyaning Zul shahrida o'tgan yoshlar o'rtasidagi jahon chempionatida yuqori natijani qayd etgan edi. Bu yil ham Qozog'istonda o'tgan xalqaro musobaqada 10 metr masofada kechgan dasturda g'alaba qozongan.
SHu tariqa, O'zbekiston o'q otish sporti federaciyasi delegaciyamiz hisobiga yana 2 ta licenziyani taqdim qilmoqda. O'zbekiston Milliy Olimpiya qo'mitasi federaciyamiz va Muxtasar Tohirovani qo'lga kiritilgan Olimpiada yo'llanmasi bilan muborakbod etib qoladi.