Yosh stol tennisi ustalari Qo'shko'pirda jam bo'lishdi FOTOGALEREYA
Xorazm viloyatining Qo'shko'pir tumanidagi 8-son umumtalim maktabining sport zalida stol tennisi bo'yicha “Tuman hokimi sovrini” uchun Ochiq birinchilik o'tkazildi.
Xorazm viloyati jismoniy tarbiya va sport boshqarmasi hamda tuman bo'limi, shuningdek, O'zbekiston stol tennisi federaciyasining viloyat bo'limi hamkorligida tashkil etilgan mazkur musobaqada 2006-2007 hamda 2008-2009 yillarda tug'ilgan o'smirlar ishtirok etishdi.
Jami 112 nafar ishtirokchi qatnashgan ushbu musobaqa yoshlar o'rtasida sog'lom turmush tarzini targ'ib qilish, o'g'il va qizlarni sport turlariga bo'lgan qiziqishlarini oshirishga xizmat qildi.
Musobaqaning kichik yoshli ishtirokchilar bahsida urganchlik Diyora Qadamboeva qizlar, xivalik Tohirjon Jumaniyozov o'g'il bolalar orasida shohsupaning eng yuqori pog'onasidan joy oldi.
Ushbu yosh toifasida Javhar Saidov, Dinora Marimboeva (ikkalasi Urganch shahri) mos ravishda ikkinchi o'rinni, Suxrob Samandarov (Urganch tumani), Foziljon Nurmetov (Bog'ot tumani), Kumush Rahimberganova, Asaloy Marimova (ikkalasi Urganch shahri) uchinchi o'rinni egallashdi.
Katta yoshli qatnashchilar bellashuvida Dildora SHomuratova (Xiva shahri) va Komronbek Marimov (Urganch shahri) zafar quchdi. SHuningdek, Bobur Sattorov (Xiva shahri), SHahboz Qurbonboev (Qo'shko'pir tumani), Og'abek Sapaboev (Hazorasp tumani), Fotima Matrizaeva (Urganch shahri), Zebiniso Qosimova (Urganch shahri) va Sevinchoy Iskandarova (Qo'shko'pir tumani) sovrindorlar safidan joy olishdi.
- Birinchiligimizni umumtalim maktabida o'tkazishimiz o'ziga xos mano kasb etadi, - deydi musobaqa bosh hakami Zamira Sapaeva. – Vaholanki, ushbu talim maskanida tahsil olayotgan o'quvchilar musobaqani bevosita tomosha qilib, sportning sog'liklari uchun afzaliklarini ko'ngildan his qilishlarida, buning barobarida, unga oshno tutinishlari yo'lida amaliy yordam ko'rsatishga  qaratilgan. Ishonchim komilki, ko'zlagan niyatimizga erishdik. O'z navbatida yosh sportchilarimizga quvonchli lahzalarni tuhfa etganimizdan juda xursandmiz.
Musobaqaning yopilish marosimida g'olib va sovrindor sportchilar Qo'shko'pir tumani hokimligi tomonidan diplom, medal va sovg'alar bilan taqdirlandilar.