UZ

Сўнгги янгиликлар

17:46Расман. ММА юлдузи фаолиятини якунлади 0 17:23"Ҳумо 2" Қозоғистоннинг кучли жамоасини мағлуб этди + ФОТОГАЛЕРЕЯ 0 17:01Гризманн келаси ёзда "Барселона"дан кетмоқчи 0 16:39Эронлик “Халк” қўлқопсиз жангларда дебют қилади 0 16:17Бугун "Ҳумо" ўйнайди. Футболдан кейин ҳамма хоккейга! 0 15:56Спортчилар ижтимоий тармоқларда 1 15:35Вадим Абрамов: "Мухлислар ишончини қайтаришимиз шарт!" 0 15:14Нурмагомедовнинг отаси: Хабибнинг саккиз нафар тансоқчиси бор 0 14:52Мафтункор UFC чемпиони Ронда Роузи фаолиятини якунлади 0 14:31Федерер Якуний ATP турнирларидаги мукофот пуллари бўйича ҳамон етакчи 0 14:09Ўзбекистонлик ҳакам жаҳон чемпионатида ишлайди 0 13:46Икки вазнда Bellator чемпиони камарини ҳимоя қилади 0 13:21Australian Open турнирига wild card олган теннисчилардан яна бири маълум 0 12:44Ўзбекистон Республикаси давлат байроғи қабул қилинган кун муносабати билан жойларда тадбирлар ўтказилди 0 12:22Роналду "Ювентус"да "Реал"даги собиқ шеригини кўрмоқчи 0

23 окт 17:02
Янгиликлар

Шахмат

“Тошкент кузи 2019”да ғолиб ва совриндорлар аниқланди

Бугун Халқаро Шахмат академияси “Тошкент кузи 2019” анъанавий турнири ўз ниҳоясига етди.

Икки юз нафардан зиёд иштирокчи қатнашган ушбу турнирда шахматчилар “А” ва “Б” гуруҳларига бўлиниб дона суришди.

Ўзбекистон Шахмат федерацияси матбуот хизматининг хабарига кўра, 14-23 октябр кунлари давомида 9 тур кучлилар синалган мусобақа мукофот жамғармаси 7.150.000 сўмни ташкил қилди.

“Тошкент кузи 2019” турнири Марказий Шахмат клуби ва Ўзбекистон Шахмат федерацияси ҳамкорлигида ҳар йили ўтказиладиган турнир ҳисобланади. “А” гуруҳда ФИДЕ рейтингига эга бўлган шахматчилар қатнашиш ҳуқуқига эга бўлса, “Б” гуруҳ болалар гуруҳи ҳисобланиб, унда 2006 йил ва ундан кичик бўлган ақл заковат эгалари қатнашишди. 

«А» гуруҳи

1 ўрин– Сафаров Дониёр

2 ўрин– WFM Омонова Умида

3 ўрин– CM Бегмуратов Хумоюн

Қизлар ўртасида 1-ўрин

Хегай Юлия


Фахрийлар ўртасида 1-ўрин

Измайлов Темур


20 ёшгача бўлганлар ўртасида 1-ўрин

Омонов Асроржон


14 ёшгача бўлганлар орасида 1-ўрин

Фахриддинхўжаев Умархон

 «Б» гуруҳи

1 ўрин- Абдужабборов Аброрбек

2 ўрин- Умурзаков Алишер

3 ўрин- Собиров Жахонгир


12 ёшгача қизлар:

1 ўрин- Имомкузиева Нилюфар

2 ўрин- Турабоева Озода

3 ўрин- Анварбекова Самира


10 ёшгача қизлар:

1 ўрин- Урозова Саида

2 ўрин- Ботирбекова Асила

3 ўрин- Жумаева Малика

8 ёшгача қизлар :

1 ўрин- Хабибуллаева Рухшона

2 ўрин- Тешабаева Зебинисо

3 ўрин- Абдуманнонова Шохона


12 ёшгача ўғил болалар:

1 ўрин- Саидов Шахзод

2 ўрин- Элмирзаев Хондамир

3 ўрин- Назраев Киличбек


10 ёшгача ўғил болалар:

1 ўрин- Уктамов Хайриддин

2 ўрин- Исроилов Рустамбек

3 ўрин- Мажитов Муса

8 ёшгача ўғил болалар:

1 ўрин- Саидазимов Саидкрам

2 ўрин- Абдусаматов Фирдавс

3 ўрин- Мирпулатов Мирсаид


6 ёшгача ўғил болалар:

1 ўрин- Аллаберганов Акбар

2 ўрин- Саидов Сардор

3 ўрин- Мирзабоев Асилбек

Рейтинг:    

Фикрлар

< сўнгги янгиликларни кўриш

Olamsport ни Facebook да ўқиш
учун "Yoqdi"ни босинг