UZ

Сўнгги янгиликлар

16:34Ўзбек боксчилари яна бир халқаро турнирда умумжамоа ҳисобида биринчи бўлишди 0 16:29Дубай. Петра Мартич ярим финалда! 3 16:08Федерер ва Надаль Топ-10 теннисчилари орасида энг кўп допинг тестидан ўтишган 0 15:50Виллиан келажаги борасида бир қарорга келди 0 15:43"Катта Дубулға". Ўразбоев ва Тиловов ғалабали юришни давом эттирмоқда 0 15:24"Катта Дубулға". Шарофиддин Лутфуллаевда иппон эвазига ғалаба, Нуриллаев ҳам учинчи даврада 1 15:05Халқаро олимпия қўмитаси Кличкони тақдирлади 0 14:44Уайлдер Фьюрининг фикрларига жавоб қайтарди 1 14:31Жўрабек Каримов Актобедаги мусобақа чорак финалида кортга чиқди 0 14:23Уайлдер - Фьюри. Услублар қарама-қаршилиги (превью) 1 14:02Федерер жарроҳлик столига ётди 0 13:41ФОТО "Барса" Мартин Брейтуэйтни таништирди 0 13:20Спортчилар ижтимоий тармоқларда 0 13:11Уайлдер ва Фьюрининг реванш учун кафолатланган гонорарлари эълон қилинди 0 12:59Фьюри қайси ҳолатда мағлуб бўлишга ҳақли эканини айтди 0

23 окт 17:02
Янгиликлар

Шахмат

“Тошкент кузи 2019”да ғолиб ва совриндорлар аниқланди

Бугун Халқаро Шахмат академияси “Тошкент кузи 2019” анъанавий турнири ўз ниҳоясига етди.

Икки юз нафардан зиёд иштирокчи қатнашган ушбу турнирда шахматчилар “А” ва “Б” гуруҳларига бўлиниб дона суришди.

Ўзбекистон Шахмат федерацияси матбуот хизматининг хабарига кўра, 14-23 октябр кунлари давомида 9 тур кучлилар синалган мусобақа мукофот жамғармаси 7.150.000 сўмни ташкил қилди.

“Тошкент кузи 2019” турнири Марказий Шахмат клуби ва Ўзбекистон Шахмат федерацияси ҳамкорлигида ҳар йили ўтказиладиган турнир ҳисобланади. “А” гуруҳда ФИДЕ рейтингига эга бўлган шахматчилар қатнашиш ҳуқуқига эга бўлса, “Б” гуруҳ болалар гуруҳи ҳисобланиб, унда 2006 йил ва ундан кичик бўлган ақл заковат эгалари қатнашишди. 

«А» гуруҳи

1 ўрин– Сафаров Дониёр

2 ўрин– WFM Омонова Умида

3 ўрин– CM Бегмуратов Хумоюн

Қизлар ўртасида 1-ўрин

Хегай Юлия


Фахрийлар ўртасида 1-ўрин

Измайлов Темур


20 ёшгача бўлганлар ўртасида 1-ўрин

Омонов Асроржон


14 ёшгача бўлганлар орасида 1-ўрин

Фахриддинхўжаев Умархон

 «Б» гуруҳи

1 ўрин- Абдужабборов Аброрбек

2 ўрин- Умурзаков Алишер

3 ўрин- Собиров Жахонгир


12 ёшгача қизлар:

1 ўрин- Имомкузиева Нилюфар

2 ўрин- Турабоева Озода

3 ўрин- Анварбекова Самира


10 ёшгача қизлар:

1 ўрин- Урозова Саида

2 ўрин- Ботирбекова Асила

3 ўрин- Жумаева Малика

8 ёшгача қизлар :

1 ўрин- Хабибуллаева Рухшона

2 ўрин- Тешабаева Зебинисо

3 ўрин- Абдуманнонова Шохона


12 ёшгача ўғил болалар:

1 ўрин- Саидов Шахзод

2 ўрин- Элмирзаев Хондамир

3 ўрин- Назраев Киличбек


10 ёшгача ўғил болалар:

1 ўрин- Уктамов Хайриддин

2 ўрин- Исроилов Рустамбек

3 ўрин- Мажитов Муса

8 ёшгача ўғил болалар:

1 ўрин- Саидазимов Саидкрам

2 ўрин- Абдусаматов Фирдавс

3 ўрин- Мирпулатов Мирсаид


6 ёшгача ўғил болалар:

1 ўрин- Аллаберганов Акбар

2 ўрин- Саидов Сардор

3 ўрин- Мирзабоев Асилбек

Рейтинг:    

Фикрлар

< сўнгги янгиликларни кўриш

Olamsport ни Facebook да ўқиш
учун "Yoqdi"ни босинг