Ana xolos! Pokistonda o'tkazilishi kerak bo'lgan CAVA musobaqasi mezbonligi siyosiy sabab tufayli O'zbekistonga berildi
Bu haqda O'zbekiston voleybol federaciyasi matbuot xizmati xabar berdi.
Kecha o'tkazilgan CAVA yig'ilishida Erkaklar o'rtasidagi Millatlar ligasi musobaqasi O'zbekistonda o'tkazilishi borasida qaror qabul qilingan.
Turli mamlakatlardan vakillar ishtirokida o'tgan onlayn yig'ilishda quyidagilar muhokama qilindi:
— Dastlab turnir Pokistonda o'tkazilishi rejalashtirilgan edi. Biroq siyosiy sabablarga ko'ra, Hindiston va Turkmaniston musobaqada ishtirok etmasligini elon qildi. Qirg'iz Respublikasi va O'zbekiston esa hali ishtirokni tasdiqlamagan edi. Eron turnirni sentyabr oxiriga qoldirishni taklif qildi, Pokiston bu fikrni qo'llab-quvvatladi. Qirg'iz Respublikasi esa musobaqani O'zbekistonga ko'chirishni taklif qildi va bu taklif Hindiston, SHri Lanka, Qozog'iston, Qirig'iziston hamda Turkmaniston tomonidan qo'llab-quvvatlandi.
Ovoz berish natijasiga ko'ra: Musobaqaga O'zbekiston mezbonlik qilishi taklifi ko'pchilik tomonidan maqullandi.
CAVA prezidenti Mohamed Latif ham bu taklifni qo'llab-quvvatladi hamda voleybol federaciyasi va sport vazirligiga o'z minnatdorligini bildirdi. SHu tariqa, turnir avval belgilangan sanada O'zbekistonda o'tkaziladigan bo'ldi", deyiladi xabarda.