Gandbol. Qashqadaryolik qizlar va surxondaryolik o'smirlar O'zbekiston kubogi sohibi
Qarshi shahrida O'zbekiston Respublikasi Sport vazirligi hamda O'zbekiston gandbol federaciyasi tomonidan o'n olti yoshgacha bo'lgan (U-16) qizlar va o'smirlar jamoalari o'rtasida gandbol bo'yicha O'zbekiston kubogi o'tkazildi.
Bir hafta davom etgan musobaqada qashqadaryolik qizlar va surxondaryolik o'smirlar barcha uchrashuvda g'alaba qozonib, 2024 yilgi O'zbekiston kubogi sohibi nomiga sazovor bo'lishdi.
SHuningdek, qizlar birinchiligida Jizzax viloyati jamoasi ikkinchi o'rinni egallagan bo'lsa, Samarqand viloyati jamoasiga uchinchi o'rin nasib etdi. O'smirlar musobaqasida esa Qoraqalpog'iston respublikasi vakillari kumush, Qashqadaryo viloyati gandbolchilari bronza medalini qo'lga kiritishdi.
O'zbekiston kubogining taqdirlash marosimida g'olib va sovrindor jamoalari, eng yaxshi o'yinchilar va hakamlar tashkilotchilar tomonidan taqdirlandilar.
Ikrom XUDOYBERGANOV tayyorladi.