O'zbekiston sport delegaciyasi Butunjahon Universitetlar Sporti federaciyasi rahbari bilan uchrashdi
28 iyul – 8 avgust kunlari Xitoy Xalq Respublikasining CHendu shahrida CHendu-2021 XXXI yozgi Butunjahon universiada o'yinlari o'tkazilmoqda.
XXXI yozgi Butunjahon “Universiada” sport o'yinlarida ishtirok etayotgan O'zbekiston sport delegaciyasi azolarining Butunjahon Universitetlar Sporti federaciyasi (FISU) Prezidenti Leons Eder bilan uchrashuvi bo'lib o'tdi.
Unda O'zbekiston Respublikasi Yoshlar siyosati va sport vaziri o'rinbosari SHahrullo Mahmudov, O'zbekiston Talabalar sporti Associaciyasi raisi Jasur Akramov, raisning birinchi o'rinbosari, Butunjahon Universitetlar Sporti Federaciyasi azosi Erkin Qodirov, Jismoniy tarbiya va sport bo'yicha mutaxassislarni qayta tayyorlash va malakasini oshirish instituti direktori Ilhomjon Tursunaliev rasmiy vakil sifatida qatnashdilar.
Uchrashuvda (FISU) Prezidenti O'zbekistonda jismoniy tarbiya va sportni, shu jumladan talabalar sportni rivojlantirishga berilayotgan etibor hamda ularga yaratib berilayotgan shart-sharoitlar uchun O'zbekiston Respublikasi Prezidenti SH.M.Mirziyoevga alohida minnatdorchilik bildirdi.
Kelgusida 2025-2026-yillarda FISU tomonidan o'tkaziladigan Jahon chempionatlari va Xalqaro Universiada o'yinlariga bag'ishlangan Forum va Assambleyalarni O'zbekiston Respublikasida o'tkazish masalalari ko'rib chiqildi.