57 kg. Hasanboy O'rayimov
+100 kg. Azimboy Yo'ldoshev
Yakuniy natijalarga ko'ra, polvonlarimiz umumjamoa hisobida faxrli birinchi o'rinni band etishdi.
Ushbu xalqaro turnir doirasida O'zbekistonning Hindistondagi elchixonasi ko'magida Hindistonning bir qator vazirlik va idoralarining yuqori lavozimdagi masullari, parlament azolari bilan Osiyo belbog'li kurash konfedraciyasi hamda O'zbekiston belbog'li kurash federaciyasi o'rtasida hamkorlikka oid muhim uchrashuvlar o'tkazildi.
SHuningdek, O'zbekiston belbog'li kurash federaciyasi va Hindiston belbog'li kurash federaciyasi o'rtasida ikki tomonlama belbog'li kurashni yanada rivojlantirishga oid memorandum imzolandi. O'tkazilgan muzokaralarda "Do'stlik" kubogi anaanaviy turnirga aylantirilib, navbatdagi musobaqa 2026 yil Toshkentda o'tkazilishi belgilandi.
Turnirning tantanali ochilish va taqdirlash marosimida O'zbekistonning Hindistondagi Favqulodda va Muxtor elchisi Sardor Rustamboev ishtirok etdi.